Co byste o mně měli vědět?

Jmenuji se Robert Turák a jsem zakladatelem projektu FIT-CHALLENGE, který lidem pomáhá dostat se do formy.

Sport je v mém životě, po rodině a zdraví, hned na prvním místě. Jako malý kluk jsem začal s fotbalem, který mě naučil jak pohybové základy, tak ale rovněž disciplíně, která je v tomto směru velmi důležitá. A oboje mě od té doby provází každým dnem.

S mým bratrem Martinem (Kréta 2009)
S mým bratrem Martinem (Kréta 2009)

S mým bratrem Martinem, jež je o čtyři roky starší, jsme neustále zkoušeli nové a nové sporty. Abych tedy řekl pravdu, on vždy začal a já jsem ho následoval. Čímž jsem si vztah ke sportu stále prohluboval.

20 let vs. 30 let
20 let vs. 30 let

Po ukončení střední školy jsem tedy ani na chvíli neváhal, na jakou vysokou školu se vydat a vystudoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu, učitelství a trenérství (titul Mgr.).

Jako čerstvý absolvent vysoké školy jsem se přestěhoval do Prahy a založil zde sportovní organizaci Rioso, která u dětí rozvíjí vztah ke sportu již od roku 2016 (více informací naleznete na www.rioso.cz a www.rioso.sk).

Trénink ve sportovní organizaci Rioso
Trénink ve sportovní organizaci Rioso

Jak jsem již zmínil, sport mě provází už odmalička, a tak jsem se brzy začal pohybovat i v komunitě profesionálních sportovců, od kterých jsem se mnohé naučil. Dlouholetá práce na svém těle mi následně přinesla také možnost "přičichnout" i do světa modelingu, kterou jsem velmi rád využil. Dle mého názoru má člověk využít všechny možnosti, které mu život nabízí. Nikdy nevíte, zda se budou ještě někdy opakovat. 

S kamarády Michalem (vyhrál nejlepší tělo světa 2017) a Martinem (muž roku 2018)
S kamarády Michalem (vyhrál nejlepší tělo světa 2017) a Martinem (muž roku 2018)

I proto jsem se chopil možnosti být součástí fotbalového týmu a nadále se v této oblasti zdokonalovat a učit se od těch nejlepších. Což se mi dařilo a v 18 letech jsem začal hrát v druhé a třetí lize v kategorii mužů na Slovensku i v Česku. Toto období dlouholeté sportovní kariéry se ale samozřejmě neobešlo bez "menších" zranění. První vážnější poté přišlo v červnu 2021 (ve věku 33 let) během fotbalového zápasu, kdy jsem si v koleni roztrhl přední zkřížený vaz a oba menisky (vnitřní i vnější). Po složité operaci jsem byl následně dlouhých šest měsíců úplně bez sportu, což bylo tím nejhorším obdobím v mém životě. Dost jsem přibral a ze svalstva výrazně zhubl.

Šest měsíců po operaci 1.11.2021 vs. 1.12.2021 (cvičení po dobu jednoho měsíce bez přestávky)
Šest měsíců po operaci 1.11.2021 vs. 1.12.2021 (cvičení po dobu jednoho měsíce bez přestávky)

Jak se ale říká, vše zlé je pro něco dobré. Tak jsem této nešťastné situace využil a ukázal lidem, jak se opět dostat do formy a především, že to jde. Důležité je totiž vnitřní nastavení člověka, disciplína, strava, pohyb a pravidelnost.

Svou zkušenost a ověřené "know-how" chci nyní předat dalším lidem a ukázat jim cestu ke správnému životnímu stylu. Právě proto jsem založil projekt FIT-CHALLENGE, v rámci kterého vám během deseti dní ukážu, jak na to!